English | Deutsch | Espanol | Français | Italiano | Nederlands

Yapılan bir çalışma mutfak folyosunun sandviç saklamada sürdürülebilir bir seçenek olduğunu kanıtladı

Koruma, kolaylık ve etkinlik için ideal bir partner

Enerji ve Çevresel Araştırma Enstitüsü (IFEU)’nun yürüttüğü çalışma, alüminyum mutfak folyosu ile plastik saklama kabının doğaya olan göreceli etkisini ortaya koydu. Çalışma, alüminyum folyonun plastik kaba kıyasla daha doğa dostu olduğunu ve paketlenen yiyeceklerimiz için daha uygun, sürdürülebilir bir seçenek ürün olduğunu gösterdi.

Enstitünün Proje Müdürü Frank Wellenreuther, analizi şöyle değerlendirmiştir: “Çıkan sonuç, çevresel bir bakış açısıyla bakıldığında, uygun miktarda alüminyum folyonun plastik kutudan daha kötü performans göstermediğidir.

 

Folyo kaynaklı etkiler, çoğu ilgili çevresel etki kategorilerinde kutununkilerden daha az, geri kalanlarında da eşit seviyededir.”

Resim Galerisi
Basın Bülteni
Yönetim özeti (yalnızca İngilizce)
Sorular & Cevaplar
Özellikleri ve Gerçekleri

IFEU Hakkında Enerji ve Çevresel Araştırma Enstitüsü (IFEU) kar amacı gütmeyen ekolojik araştırma enstitüsüdür. 1978 yılında Heidelberg Üniversitesi bilim adamları tarafından bağımsız bir çevresel araştırmalar uzmanlık merkezi olarak kurulmuştur. Bugün, IFEU’da çoğu biyoloji, kimya, fizik, mühendislik, coğrafya gibi alanlardan olan 70’ten fazla bilim adamı görev almaktadır.

Daha fazla bilgiwww.ifeu.de